Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share | 

Vi u nasem gospodarstvu!

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
meta_k

Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   ned oľu 14, 2010 10:22 pm

kranj je napisao/la:
Kažu da familija, greška, nadzorni odbor i uprava MPD. d.d. postaje MPD d.o.o. Baš mislim kako će to potaknuti proizvodnju, ali ne mogu dokučiti. Jedino mi je, bar mislim, jasno zašto iz d.d. prelaze u d.o.o. Kome je sve potpuno jasno neka pokuša pojasniti i malim dioničarima.

A mali dioničari (čitaj zaposlenici koji još imaju dionice)? Gdje su tu oni? Zna li tko?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
lejla

Female Broj postova : 107
Registration date : 28.11.2008

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   uto oľu 16, 2010 4:41 am

A Vesna d.d. u Vesna d.o.o zar ste to već svi zaboravili?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Casio

Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   sri oľu 17, 2010 5:38 pm

lejla je napisao/la:
A Vesna d.d. u Vesna d.o.o zar ste to već svi zaboravili?
pa potom Vesna d.o.o. u 5-6 drugih d.o.o., tipa Isabella, ...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
kranj

Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   čet tra 15, 2010 6:07 pm

Mrtav grad, mrtvo gospodarstvo, mrtav forum.
Gdje su bodlje da otpikaju ove umorne neimare?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
BrainCleaner

Male Broj postova : 82
Registration date : 02.12.2008

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   pet tra 16, 2010 12:56 pm

kranj je napisao/la:
Mrtav grad, mrtvo gospodarstvo, mrtav forum.
Gdje su bodlje da otpikaju ove umorne neimare?

Mrtvi nebockaju jer se bore za vlastiti ostanak i opstanak jer se zna tko je tko i tko kolo vodi.
Recesija+besparica+zastrašivanje+osvete = ŠUTI I TRPI jer u protivnom ako nečeš ti stradat stradat će makar djeca i ostali tvoji bližnji jer
smo u ovoj državi svi jednaki pred zakonom osim što ima JEDAKIJIH pa mogu raditi što ih je volja NAŽALOST. Evil or Very Mad Badday Computer

DOK NEPADNE KRV NEĆE BITI BOLJE.

Zadnja promjena: BrainCleaner; pet tra 16, 2010 1:01 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Zaboravljeni dodatak postu.)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Eldorado

Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   sri svi 05, 2010 10:58 pm

Gospodarstvo je u k....,a još kad sam danas iza Snacka vidio mladića 30ih godina kako kopa po kontejneru,nije mi ništa potrebno objašnjavati,nažalost!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Eldorado

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   čet svi 13, 2010 5:47 pm

Evo novosti za Biro:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/68058/Daruvar-ne-smije-ostati-bez-pruge.html
[Vrh] Go down
Korisnički profil
grafein

Broj postova : 117

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   sub svi 15, 2010 10:15 am

U nedjelju kreće posljednji vlak na liniji Pčelić-Sirač i najvjerojatnije odlazi u povijest, a mi u 3,14... Perspektiva tipa "prošo voz"!!!! No
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vivaxo

Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   čet lip 17, 2010 10:11 am

Pustoš se nadvila nad nama...i traje...i trajati će...Što se tiče pruge,vidio sam da su neki kupovali karte za uspomenu i dugo sjećanje.Slika pruge i stanica sam vidio da ima i na Katinac.com.I nije loša ideja da svako selo ima svoju stranicu,kad već posla i gospodarstva nemamo,a i ono malo što imamo potuče led.

Life sucks!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
BrainCleaner

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   pon lip 28, 2010 4:25 pm

[u]NAJEBASMO SA SVIH STRANA. (A tko će to plačat.) POŠTENI NAROD Jaci iliti SUZANI. Badday
[Vrh] Go down
Korisnički profil
BrainCleaner

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   ned srp 04, 2010 6:45 am

ZNAČI SVE NAM VALJA OD GOSPODARSTVA DRUŠTVA U KOJEMU ŽIVIMO I KRAJ SVIH "gulikoža". rendeer
[Vrh] Go down
Korisnički profil
kranj

Broj postova : 269

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   sub ruj 11, 2010 9:20 am

Čujem da imamo u gradu i Gospodarsko vijeće kao savjetodavno tijelo gradonačelnika. Krasno. Još da imamo i gospodarstvo, sve bi funkcioniralo. Ako novi predsjednik G.V. g. Čoban potvrđuje činjenicu da je u Daruvaru zaposleno oko 1700 ljudi ( uglavnom državne i javne službre i javna poduzeća ), a preko 2200 ljudi je nezaposleno, jasno je da bez poticanja razvoja gospodarstva i povećanja broja zaposlenih nema napretka ovoga grada. Slučajno sam se zapitao koliko ukupno zaposlenika imaju članovi G.V. ? Moj odgovor je ispod svakog očekivanja.
Kako se gradonačelnik može čuditi što su naplaćeni porezi na dohodak manji od očekivanih? Manje je zaposlenih, manje su plaće, država uzima svoje itd. A priča o životu od turizma u Daruvaru je utopija. Moglo bi se u nedogled.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Eldorado

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   pet lis 15, 2010 5:35 pm

Naš grad je sranje u punom smislu te riječi...gospodarstva NEMA niti će ga biti u skorije vrijeme!Sve te pametnjakoviće treba maknuti,jer su sami zaljepljeni na stolici.Radnike nitko ništa ne pita niti postoje radnička prava,samo minimalac za one sretne koji ga dobiju i koji ne vraćaju dio plaće u gotovini u firmu!!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
meta_k

Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   pon lis 18, 2010 10:51 pm

kranj je napisao/la:
Čujem da imamo u gradu i Gospodarsko vijeće kao savjetodavno tijelo gradonačelnika. Krasno. Još da imamo i gospodarstvo, sve bi funkcioniralo. Ako novi predsjednik G.V. g. Čoban potvrđuje činjenicu da je u Daruvaru zaposleno oko 1700 ljudi ( uglavnom državne i javne službre i javna poduzeća ), a preko 2200 ljudi je nezaposleno, jasno je da bez poticanja razvoja gospodarstva i povećanja broja zaposlenih nema napretka ovoga grada. Slučajno sam se zapitao koliko ukupno zaposlenika imaju članovi G.V. ? Moj odgovor je ispod svakog očekivanja.
Kako se gradonačelnik može čuditi što su naplaćeni porezi na dohodak manji od očekivanih? Manje je zaposlenih, manje su plaće, država uzima svoje itd. A priča o životu od turizma u Daruvaru je utopija. Moglo bi se u nedogled.

Slažem se. Meni se već odavno povraća od "turizma" u Daruvaru. Žalosno, ali već 20 godina nema napretka. Svaka godina je sve gora i gora... Onaj TVP je grad bacio na koljena. Užas.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Eldorado

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   pon stu 01, 2010 8:57 pm

Čini se meni da grad napravi javnu kuću na Petrovom vrhu da bi i ona propala,svi bi je....,a gaće nitko ne bi skinuo!Stvar je vrlo jednostavna,tko nije za biznis neka šeta dalje...jer prvi pametni bi nešto već pokrenuo!

bounce
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Frka

Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   uto stu 02, 2010 9:04 pm

Mislim da će dio firmi,obrta,ugostitelja... do trećeg mjeseca 2011 jednostvano bankrotirati,jer kad vidim koja imena nemaju za plaće,koma.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vivaxo

Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   sri stu 03, 2010 12:25 pm

A priča se da će prvi veći paket prema Birou biti upućen iz Iride pošto se proizvodnja seli u države s jeftinijom radnom snagom...kako god - nije dobro!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Ontario

Broj postova : 22
Registration date : 04.11.2010

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   čet stu 04, 2010 3:44 pm

Vivaxo je napisao/la:
A priča se da će prvi veći paket prema Birou biti upućen iz Iride pošto se proizvodnja seli u države s jeftinijom radnom snagom...kako god - nije dobro!

To sam i ja čuo od zaposlenika Iride i zaključak je taj da idemo ka gospodarskoj zabiti u kojoj ne cirkulira novac,nego samo kompezacije i cesije,većina drži dubiozu i nada se boljem koje ne dolazi dok im se prispjele obaveze gomilaju.Izlaz?S ovakvom moćnom lokalnom politikom samo ustrajemo prema gore navedenom smjeru...

Daruvarska istina:

"Živim u malom slavonskom gradiću. Svi smo u dugovima do grla. Turistička sezona ravna nuli: nikoga nema, niko ne dolazi, niko se ne najavljuje da će doći. Za Uskrs, iznenada, na recepciji u hotelu, dođe neki Njemac. Traži apartman. Ima slobodnih! Njemac ostavi 100€ na recepciji, uzme ključ i ode vidjeti apartman. Recepcionar zgrabi lovu i otrči do mesara da mu vrati dug za nabavljeno meso. Mesar uzme pare i ode da plati dug svom dobavljaču. Ovaj je brže-bolje otrčao do farme da plati prase seljaku za koje je dugovao još od Božića. Seljak uzme pare i otrči do lokalne "mlade", koja mu je duže vrijeme davala na kredit, i zaprijetila da će početi uračunavati i kamate. "Mlada" dotrči u hotel da plati dugovanja za sobu još od prošle godine. Recepcioner uzme pare, a Njemac siđe u tom momentu i reče da mu ne odgovara apartman. Recepcioner mu vrati njegovih 100€ i Njemac ode.

Svi u našem mjestu su zaključili da, iako nije bilo neke velike zarade od tog Njemca, bar su uspjeli vratiti dug i da nema razloga za brigu."

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Eldorado

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   sub pro 18, 2010 1:07 pm

Ovo mi izgleda kao unosni oblik sitnog poduzetništva i u sve većem je usponu:

http://www.vecernji.hr/vijesti/oruzana-pljacka-poslovnici-erste-banke-hercegovcu-clanak-227117

Nažalost...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Today at 7:29 am

[Vrh] Go down

Vi u nasem gospodarstvu!
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2