Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share | 

Izbori za gradonacelnika

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Casio

Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   pet svi 01, 2009 9:51 pm

Zdenko Čoban je napisao/la:
Program koji nudimo možete pogledati:

http://www.bruno-maric.info/program.html

Zdenko Čoban
www.zdenko_coban.bloger.hr
zdenko.coban@bj.htnet.hr
hvala.
pitam se zašto te projekte HDZ nije pokrenuo dok je bio u koaliciji trenutnoj...

npr.

pomoći obrtnicima oko smanjenja svih davanja koji su u domeni grada (smanjenje komunalne naknade i ukidanje Spomeničke rente)

čemu je trebalo čekati 4 god da se dođe na vlast da bi ovo funkcioniralo....
zašto nije incijativa došla ranije...

imam još "1001! pitanje ali evo za početak ovo prethodno
[Vrh] Go down
Korisnički profil
grafein

Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   pet svi 01, 2009 10:50 pm

Casio je napisao/la:

pitam se zašto te projekte HDZ nije pokrenuo dok je bio u koaliciji trenutnoj...

npr.

pomoći obrtnicima oko smanjenja svih davanja koji su u domeni grada (smanjenje komunalne naknade i ukidanje Spomeničke rente)

I mene to zanima! Papir trpi sve, program može biti dobro sročen i obećavajući, ali ono što bitno umanjuje uvjerljivost je to što HDZ sada nudi neke stvari o kojima je imao u prethodnom razdoblju kontra stavove i poteze! Osim tvog primjera, recimo dali su svesrdnu podršku racionalizaciji predškolskog odgoja u gradu, a sada su protiv nje i kao vide širinu problema. Mogu razumjeti promjenu stava, ali onda se biračkom tijelu kaže: promijenili smo mišljenje zbog toga i toga, imamo nove informacije ili bilo što takvo, a ne se praviti kao da su četiri godine pratili istu nit i ako ih se izabere učinit će sve ono za što su se i prije zalagali, ali nisu imali mogućnost provedbe!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Casio

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   pet svi 01, 2009 11:15 pm

grafein je napisao/la:
Casio je napisao/la:

npr.

I mene to zanima! Papir trpi sve, program može biti dobro sročen i obećavajući, ali ono što bitno umanjuje uvjerljivost je to što HDZ sada nudi neke stvari o kojima je imao u prethodnom razdoblju kontra stavove i poteze! Osim tvog primjera, recimo dali su svesrdnu podršku racionalizaciji predškolskog odgoja u gradu, a sada su protiv nje i kao vide širinu problema. Mogu razumjeti promjenu stava, ali onda se biračkom tijelu kaže: promijenili smo mišljenje zbog toga i toga, imamo nove informacije ili bilo što takvo, a ne se praviti kao da su četiri godine pratili istu nit i ako ih se izabere učinit će sve ono za što su se i prije zalagali, ali nisu imali mogućnost provedbe!
apsolutno sve si rekao.
Isto vrijedi i za SDP
[Vrh] Go down
Korisnički profil
meta_k

Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   pet svi 01, 2009 11:36 pm

Casio je napisao/la:
grafein je napisao/la:
Casio je napisao/la:

npr.

apsolutno sve si rekao.
Isto vrijedi i za SDP

I što iz toga svega ljudi zaključujete? HSS, naravno da ne!
Da sam srbin, ne bih glasovao za SDSS-ovu listu - iza dr. Jeftimije (koji je uredu) nalaze se Graovac i Dokmanac (vratite mu pendrek).
I što nam ostaje - HNS (Žabac), Pajina i dalitova lista. Pa ovo zadnje troje je još gore.
Tko je pametan? Na izbore se mora, jer Cegledijevi dresirani (kupljeni i uplašeni) glasači izlaze 100%
[Vrh] Go down
Korisnički profil
biber

Broj postova : 21
Registration date : 05.12.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   sub svi 02, 2009 12:29 pm

U Daruvaru ne postoji ni svijest što je to politička doslijednost, opozicija postoji samo pred izbore. SDP i HDZ kao "opozicija" nisu ni znali protiv čega bi se to oni bunili u Cegijevoj vladavini...kao oni ništa nisu mogli. Postoji samo malo trzavica za uglavljivanje svojih članova na neka radna mjesta i to je sve što ih zanima. Ostalo je za njih nevažno...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Herminka

Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   pon svi 04, 2009 7:45 pm

Evo, malo sam "zalutala" na http://www.bruno-maric.info/zivotopisi.html i doznala neke zanimljive pojedinosti o hadeze kandidatima:

Bruni Mariću je prvo radno mjesto - ni pet, ni šest - mjesto voditelja investicija u Daruvarskim toplicama Question (ne računam one nogometaške funkcije). Dođe mi da se zapitam otkud mu iskustvo da odmah bude voditelj investicija i u čemu se sastoji njegov posao, ali neću to pitati. Svakom pametnom je sve jasno. Kraj toliko ekonomista i pravnika sa sveučilišnom diplomom da posao dobije baš prvostupnik Marić s diplomom sa veleučilišta??? confused
Hobi: humanitarni rad Question , trčanje, čitanje.
Spada li ovamo i trčanje pod radnim vremenom?

Marcel Medak, doselio u Daruvar i kao profesor tjelesnog - mam' dobije posao kao Predstojnik Hrvatskog doma u Daruvaru . Zar doista u Daruvaru nije postojao niti jedan Daruvarčanin koji je mogao raditi taj posao?
S obzirom da se zna tko je tetka Marcelove žene, stvari postaju jasnije.
(Ali to spada pod drugu temu o kojoj se malo govori.)

Vladimir Bilek, pale
Jednom sam napisala da bi trebao još dosta žganaca pojesti, ali izgleda da su se drugi pobrinuli da ga usmjeravaju. Pogotovo što je 2007. na državnim izborima bio kandidat za zastupnika češke i slovačke manjine u Hrvatskom saboru i nedostajala su mu samo tri glasa da dobije izbore.
Šteta što nije ostao dosljedan u svom političkom opredjeljenju i lagano pripremao teren za sljedeće izbore za manjinskog zastupnika. Ovako - bojim se da bi mogao izgubiti kredibilitet, a pogotovo što je u rubrici Strani jezici napisao češki jezik. Nije li to njegov materinji jezik?
Na čelo HNS-a nije izabran - već postavljen odnosno imenovan. No, kako će vjerojatno i ta stranka nestati s političke scene Daruvara, skoro da to više i nije važno.

Eto, zato mi nije drag taj HDZ...

Neutral
[Vrh] Go down
Korisnički profil
grafein

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   pon svi 04, 2009 8:16 pm

Herminka je napisao/la:

Bruni Mariću je prvo radno mjesto - ni pet, ni šest - mjesto voditelja investicija u Daruvarskim toplicama Question (ne računam one nogometaške funkcije). Dođe mi da se zapitam otkud mu iskustvo da odmah bude voditelj investicija i u čemu se sastoji njegov posao, ali neću to pitati. Svakom pametnom je sve jasno. Kraj toliko ekonomista i pravnika sa sveučilišnom diplomom da posao dobije baš prvostupnik Marić s diplomom sa veleučilišta??? confused

Eto, zato mi nije drag taj HDZ...

Neutral

U biografiji piše da mu je prvo radno mjesto savjetnika predsjednika Uprave za investicije u Ljevaonici Bjelovar. Ne znam zašto, poput Čobana ili Medaka, nije objavio godinu kada je stekao zvanje prvostupnika, jer mislim da ga je stekao debelo zagazivši u tridesete, tj, u četrdesete, te nije sigurno da je to zvanje imao 2001. Završio je Višu upravnu i to valjda ne po bolonji. Ne znam da li tadašnja VŠS jednostavno danas preimenuje u prvostupnika. Ili, ako je završio po bolonji, 2001. sigurno nije imao nikakvu diplomu! Ja bih neko suvislo objašnjenje!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Herminka

Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   pon svi 04, 2009 11:35 pm

Eh, da...promaklo mi je to radno mjesto.
Da mi je znati što radi savjetnik predsjednika Uprave za investicije u Ljevaonici Bjelovar?!

U slučaju ( affraid ) da Marić postane gradonačelnik, preporučam se za radno mjesto savjetnice pomoćnika (do)gradonačelnikove savjetnice pomoćne tajnice.
To znači da će postojati:
1) pomoćna tajnica (možda i više njih uz jednu glavnu tajnicu)
2) savjetnica pomoćne tajnice
3) pomoćnik savjetnice pomoćne tajnice
4) savjetnik osobi pod 3. - to bih ja htjela biti afro

I - tko kaže da hadeze neće otvoriti nova radna mjesta i zapošljavati (svoje) ljude?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Građanin Krejn

Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   uto svi 05, 2009 12:37 am

...ili: pomoćnik nosioca tereta odgovornosti?
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.pivnica.net
Papacoder

Broj postova : 9
Registration date : 25.04.2009

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   uto svi 05, 2009 1:18 am

Što reći na ovo:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hdz-u-hrvatskim-autocestama-stvorio-odjel-za-gledanje-sapunica/432372.aspx
[Vrh] Go down
Korisnički profil
mr_yul

Male Broj postova : 95
Registration date : 29.01.2009

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   uto svi 05, 2009 6:25 am

Papacoder je napisao/la:
Što reći na ovo:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hdz-u-hrvatskim-autocestama-stvorio-odjel-za-gledanje-sapunica/432372.aspx

SRAMOTA
[Vrh] Go down
Korisnički profil
meta_k

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   sri svi 06, 2009 2:25 pm

mr_yul je napisao/la:
Papacoder je napisao/la:
Što reći na ovo:

SRAMOTA

Ništa novo...

No
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zdenko Čoban

Male Broj postova : 19
Registration date : 13.02.2009

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   sri svi 06, 2009 6:40 pm

Danas, 6.svibnja 2009. godine u 13.00 sati u grad Daruvar došla Potpredsjednica Vlade za unutarnju politiku gđa. Đurđa Adlešić i Ministar vanjskih poslova i europskih integracija RH gosp. Gordan Jandroković dati podršku kandidatima za gradonačelnika Daruvara, Bruni Marića i njegovim zamjenicima Marcelu Medaku i Vladimiru Bileku te kandidatima za Gradsko vijeće liste HDZ i HSLS-a.
Ova gesta najviših obnašatelja državne vlasti je snažna poruka biračima grada Daruvara da izaberu one kandidate koji mogu nešto napraviti za Daruvar.
Podrška državne razine je neupitna, ostaje opredjeljenje birača za opciju koja će vratiti osmjeh građanima Daruvara.

Zdenko Čoban
www.zdenko_coban.bloger.hr
zdenko.coban@bj.htnet.hr

Ispravak By Admin:
Zdenko,uplasi me slika,no ne izgledom,nego velicinom!2048x1536 je ipak prevelika rezolucija!Predlazem jednostavan program: IrfanView ili ACDSee!
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.zdenko_coban.bloger.hr
grafein

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   sri svi 06, 2009 6:55 pm

Podrška državne razine je neupitna, ostaje opredjeljenje birača za opciju koja će vratiti osmjeh građanima Daruvara.

Nije mi baš jasno! Istina da gospoda Jandroković i Adlešić obnašaju navedene funkcije na državnoj razini, no oni su došli u Daruvar kao visoki predstavnici svojih stranaka koje imaju svoje kandidate na lokalnim izborima 17. svibnja u Daruvaru, te daju svoju podršku istima, ali to nije zato podrška na državnoj razini. Po istoj logici je bio ovdje i Milanović, pa se ne može reći da lista SDP u DA ima podršku sa državne razine, osim ako se misli na pripadajuću stranku!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
calimero

Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   sri svi 06, 2009 7:57 pm

Ne bi se baš složio sa konstatacijom da je podrška državne razine neupitna. TO su u daruvaru bili stranački dužnosnici i kao takve ih treba gledati. Kao što vidim treći član državne koalicije nije na slici. Mislim na Friščića. No
[Vrh] Go down
Korisnički profil
anto

Broj postova : 26
Registration date : 19.11.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   sri svi 06, 2009 11:38 pm

calimero je napisao/la:
Ne bi se baš složio sa konstatacijom da je podrška državne razine neupitna. TO su u daruvaru bili stranački dužnosnici i kao takve ih treba gledati. Kao što vidim treći član državne koalicije nije na slici. Mislim na Friščića. No
dosta toga nema na slici, ali visi u zraku... lol!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
grafein

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   čet svi 07, 2009 12:38 am

bounce Gledam na fotografiji taj prvi red kao živi zid! Svi čuvaju organe osim bezbrižne gospođe koja se čuva pogleda! Koga zanima neka prouči značenje tog pokreta, geste u neverbalnoj komunikaciji! Interesantno je!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
meta_k

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   čet svi 07, 2009 12:50 am

calimero je napisao/la:

Ja ne znam što je s tim gospodinom Čobanom?!?!
Zar Cegledi nije iz HSS-a koji su u vladajućoj koaliciji? Pa gdje je dosada "neupitna pomoć državne razine"? Prodaju nam "muda pod bubrege"....

Ljudi moji, jeste li slušali možda izjavu Jandrokovića za Radio Daruvar ( http://www.radio-daruvar.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2034&Itemid=1 )? Molim vas poslušajte kako taj naš ministar baljezga... kaže da je "Bruno Marić čovjek koji ima iskustvo i znanje (?!?!?!?) i koji može voditi grad poput Daruvara"... poslije je rekao da je analizirao imena Bileka, Marića i Medaka (vidim da se to i dalje radi u HDZ-u) pa je spajanjem inicijala njihovih imena došao do BMW-a, a Cegledija je nazvao starim autom spremnim za remont (zašto ne za otpad i u staro željezo pa na reciklažu?)...

Zaključak
1. Nisam znao da se Bilek zove Wladimir (mislio sam da je Vladimir), ili Jandroković misli da se BMW piše u nas BMV.
2. Bolje da Jandroković "analizira" poglavlja za Europsku uniju (bar da zna o kojima se radi, ako već ne zna za problematiku istih) nego da se bavi analizom imena kandidata.

pig pig pig pig pig pig pig pig pig pig
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vivaxo

Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   čet svi 07, 2009 10:46 am

Da je Jandrokovic neozbiljan i neprofesionalan i da "glumi" funkciju meni je dovoljno:

http://www.youtube.com/watch?v=xxvGlwQwLns

Shooocked
[Vrh] Go down
Korisnički profil
razorni2

Broj postova : 20

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   čet svi 07, 2009 11:20 am

Grad Daruvar i Područje od posebne državne skrbi

U proljeće (travnj/svibanj) 2002.godine Gradonačelnik Daruvara i njegov zamjenik dobili su zadatak da se izjasne o mogućnosti potpunog uključivanja, Grada Daruvara sa naseljima, u Područje od posebne državne skrbi druge skupine. Vezano uz to pitanje održano je nekoliko sastanaka, iako je prijedlog stručnih ljudi bio da se pod svaku cijenu cjelokupno područje Daruvara uključi u Područje od posebne državne skrbi u Zagreb je otišao upravo suprotan prijedlog.

U tom trenutku su čelnici našeg Grada napravili jednu veliku pogrešku. Tako su građani Daruvara i mještani naselja Doljani, Gornji Daruvar, Donji Daruvar, Daruvarski Vinogradi, Lipovac Majur i Ljudevit Selo, te gospodarstvenici koji imaju prijavljena sjedišta na tim područjima, ostali uskraćeni za jednom velikom pomoći, koja im je nakon svega onoga što se desilo u Domovinskom ratu i te kako bila potrebna. Primjer preporoda gospodarstva i razvoja kraja te boljeg življenja na PPDS-u, je susjedna nam Općina Sirač, koja se odlučila upravo na suprotan potez i sa 01. kolovozom 2002. godine u potpunosti se uključila u PPDS.

Što bi za pučanstvo, gospodarstvo i cjelokupnu privredu daruvarskog područja, značilo Područje od posebne državne skrbi ?

1.Zaposleni stanovnici imaju pravo na veći povrat novca po podnesenim poreznim prijavama.

Što bi u konkretnom slučaju značilo,da bi zaposlenik sa prebivalištem na PPDS-u uz plaću od npr 4.000,00 kn mjesečno,uz jedno ili dvoje uzdržavane djece dobivao do 1000,00 kn veću plaću mjesečno od zaposlenika koji ne živi na PPDS-u.

2.Prilikom kupnje nekretnina ne plaća se porez na promet ,a mlade osobe za gradnju kuće u kojoj će stanovati dobivaju besplatne pakete građevinskog materijala.

3.Poslodavci imaju olakšice na zapošljavanje novih radnika

4.Poduzetnici imaju olakšice pri oporezivanju.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
razorni2

Broj postova : 20

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   čet svi 07, 2009 11:22 am

KOLIKO JE POLJOPRIVREDNIKE KOŠTAO NE ULAZAK DARUVARA U PODRUČJE OD POSEBNE DRŽAVNE SKRBI

S obzirom da su poljoprivreda i turizam u strategiji razvoja grada Daruvara postavljene kao okosnice razvoja Grada zanimljivo je analizirati što je jedna na brzinu donijeta odluka, da cijelo područje grada Daruvara ne uđe u Područje od posebne državne skrbi (što mu je nuđeno i što su općine Sirač, Veliki Grđevac a i druge općine kojima je to nuđeno objeručke prihvatile), donijela poljoprivrednicima našeg kraja.

Analizirano je stočarstvo-proizvodnja mlijeka, voćarstvo i vinogradarstvo kao najznačajnije grane na području Grada u kojima su odlukom ostvareni najveći direktni gubici.

Stočarstvo-proizvodnja mlijeka

Uzimajući u obzir razdoblje 2003. - 2008. god. (6 godina) ukupno je proizvedeno 1 428 000 l/god. x 6 god = 8 568 000 litara mlijeka na području ustroja Daruvara.

S obzirom da je razlika u državnoj premiji po litri mlijeka prema prijašnjem i važećem Zakonu 50 lipa po litri mlijeka (1,05 kn/l na PPDS i 0,65 kn/l na običnom području) proizvođači mlijeka direktno su izgubili
8 568 000 l x 0.50 kn/l = 4.284.000,00 kn.

Voćarstvo

U razdoblju primjene ovog Zakona (2007. i 2008. godina) na području Grada posađeno je ukupno 67,0877 ha voćnih nasada II skupine. Gubici u potporama iznose:

67,0877 ha x 5.900 kn/ha = 395.817,43 kn

što zbirno sa gubicima iz primjene prijašnjeg Zakona iznosi 559.707,70 kn.

Vinogradarstvo

Ukupni gubici u vinogradarstvu su 166.888,84 kn + 166.467,54 kn = 333.356,38 kn.

Sreća je za vinogradare što se većina njihovih nasada nalazi na PPDS jer bi ti gubici bili i nekoliko puta veći.

Posebno su vidljivi i rezultati ove nepromišljene i brzoplete odluke naše gradske vlasti koja skrbi o nama, a koja ovom odlukom nije samo direktno osiromašila pojedince (kako građane tako i poljoprivrednike ovoga Grada), nego je ugušila razvoj poljoprivrede i poduzetništva dovodeći nas u ovakav ekonomski položaj u kakvom jesmo i koji nikakvi skupi kozmetički projekti i nikakva uljepšavanja grada (ponovo na naš račun) neće i ne može promijeniti.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
calimero

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   čet svi 07, 2009 7:51 pm

Za poljoprivredu nisam znao ali za poduzetništvo je teško izračunati ali da su štete milijunske to svi sada znamo. Pa onda dali ćete dozvoliti da individua završi započeto i smjesti nas na zadnje mjesto po BDP-u a da on i dalje prima plač No u od 14 000 kuna.
Najveći gubitak za grad su naši ljudi koji su postali ekonomska emigracija.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Casio

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   čet svi 07, 2009 10:20 pm

calimero je napisao/la:
Pa onda dali ćete dozvoliti da individua
ovo jednostavno nije točno.
Za ovo su glasovali i SDP i HDZ
ili svi imamo kolektivnu lobotomiju
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vivaxo

Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   pon svi 11, 2009 10:30 am

Bravo Razorni,nazalost istinito i vrlo tuzno za nas,pogotovo gledanje u te brojeve...

Druuunk
[Vrh] Go down
Korisnički profil
calimero

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   pon svi 11, 2009 9:55 pm

Casio
to je jednostavno točno. Veronika pilat glasala je za ulazak u posebnu skrb a Bertić protiv, ali najbitnije je da je prijedlog Za neulazak dao HSS i to Mijoč i Cegledi zajedno sa saborskom zastupnicom Zdenkom No
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   

[Vrh] Go down

Izbori za gradonacelnika
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 5 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next